Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Facebook  

   

SBP  

   

DKK  

   

Informacje o MAK+  

   

Aktualności i ogłoszenia

2019-06-10 Spotkanie DKK

Szczegóły

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

2019-06-10 Spotkanie DKK2019-06-10 Spotkanie DKK2019-06-10 Spotkanie DKK2019-06-10 Spotkanie DKK2019-06-10 Spotkanie DKK

 

Wczorajszy dzień (10 czerwca ) minął klubowiczom na rozmowach o książkach: „Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza” autorstwa Dominika Szczepańskiego oraz „Piękna miłość” autorstwa  Wioletty  Sawickiej.

Pierwsza pozycja książkowa to historia Tomka Mackiewicza, człowieka,  który niemożliwe zmieniał w realne. Osiem lat temu wyznaczył sobie cel – jako pierwszy człowiek wejdzie zimą na wierzchołek Nanga Parbat (8125 m n.p.m.). Do wyścigu przystąpiły największe gwiazdy himalaizmu, ale „Czapkins” nie chciał się ścigać. I nie chciał być gwiazdą. Chciał zdobyć nieobliczalną Nagą Górę na własnych zasadach. Kiedy zaczynał, zamiast lin miał przecenione sznurki ze sklepu rolniczego i życiorys jak nerwowy kardiogram naznaczony zwycięstwami i porażkami. Wśród himalaistów do końca pozostał outsiderem. Nie skończył kursów wspinaczkowych, nie miał pieniędzy ani sponsorów, w drodze na szczyt nie wspierało go grono pomocników. Mieszkańcy himalajskich wiosek, do których dotarł autor książki, wspominają go z czułością. – Był jednym z nas – mówią. Z czułością mówią o nim ci, którzy pamiętają jego walkę z nałogiem, i ci, którzy widzieli, jak pracuje z trędowatymi w Indiach. Również jego najbliżsi oraz wspinaczkowi partnerzy, a zarazem przyjaciele – Marek Klonowski i Elisabeth Revol, z którą wyruszył w swoją ostatnią wędrówkę.

Z kolei „Piękna miłość” to pełna emocji historia wielkiej miłości i dramatycznych prób radzenia sobie z utratą ukochanej osoby. Baśka i Michał pasują do siebie jak dwie połówki jabłka, rozumieją się bez słów. Kochają się, wspierają i planują dzieci, ale dopiero kiedyś tam, w przyszłości. Na razie żyją pełnią życia, mają krąg sprawdzonych przyjaciół i pracę, która sprawia im satysfakcję. Basia skończyła architekturę i wraz z koleżanką prowadzi dobrze prosperujące biuro nieruchomości. Michał, informatyk po Wojskowej Akademii Technicznej, jest zawodowym żołnierzem. Pewnego dnia Michał oznajmia, że wyjeżdża na półroczną misję wojskową do Afganistanu. Basia czuje dziwny lęk, jednak nie może zatrzymać męża. "Obiecaj mi, że wrócisz", prosi, a Michał jej to przyrzeka.
Miesiąc po rozpoczęciu przez niego służby na misji przychodzi wiadomość z dowództwa… Cóż…chyba możemy zaryzykować i powiedzieć za Nick Vujicic,  że „przeciwności, z którymi musimy się zmierzyć, często sprawiają, że stajemy się silniejsi"".

Po rozmowach o książkach wybrałyśmy się do Szkoły Podstawowej w Łopienniku Nadrzecznym na Interaktywną Wystawę „Eksperymentuj”,   stacje badawcze Centrum Nauki Kopernik. Bardzo fajna przygoda  w każdym wieku.

Bardzo dziękujemy  Organizatorom wystawy za mile spędzony czas. Życzymy udanych wakacji. Do zobaczenia.

 

 

   

Wyszukiwarka  

   
Data: 6 Czerwiec 2020    |    Imieniny: Dominika, Laura, Norbert
   

   

Linki  

   
© 2017 Biblioteka Publiczna Gminy Łopiennik Górny