Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Facebook  

   

SBP  

   

DKK  

   

Informacje o MAK+  

   
   

HISTORIA BIBLIOTEKI

  

 

Biblioteka Publiczna Gminy w Łopienniku Górnym prowadzi swoją działalność od 1959 roku. W pierwszych latach istniała jako Gromadzka Biblioteka Publiczna, wraz z reformą administracyjną zmieniła nazwę na Biblioteka Publiczna Gminy w Łopienniku Górnym. Od czasu powołania pięciokrotnie zmieniała swoją siedzibę, były to przeważnie małe pomieszczenia wynajmowane u miejscowych rolników. Dostępność dla mieszkańców była nieco ograniczona ze względu na oddalenie placówki od centrum gminy. 

 

W 1980 r. powołano istniejącą do dziś Filię Biblioteczną w Woli Żulińskiej z jednoosobową obsługą na 1/2 etatu.

 

W Bibliotece głównej pracują dwie osoby na pełny etat i księgowa na 1/4 etatu.

 

W 1999 roku Biblioteka przenosi się do budynku po szkole podstawowej i do dziś ma tu swą siedzibę. Zajmuje I piętro na potrzeby czytelników i użytkowników.

 

W tym samym roku (1999) w bibliotece głównej wydzielono Wypożyczalnię dla dorosłych i Oddział dla dzieci i młodzieży z bogatym i urozmaiconym księgozbiorem.

 

 Rok 2020 to czas, w którym obejmuje na wyłączność wszystkie lokale z parteru i piętra.  Następuje zmiana wizerunku pomieszczeń i lokalizacja oddziałów.

 

Biblioteka w Łopienniku Górnym to nie tylko miejsce, w którym można wypożyczyć książkę, przejrzeć pisma, skorzystać z usług poligraficznych. Zmienia się stopniowo – poszerzając i urozmaicając ofertę – by coraz więcej osób w różnym wieku i o różnych zainteresowaniach znalazło w niej coś dla siebie. By poczuło, że dzięki temu, co tu przeżyli, kogo tu spotkali, ich życie nabrało barw.

 

Biblioteka kojarzy się przede wszystkim w książkami i dlatego nadrzędnym celem jest sprostanie oczekiwaniom i potrzebom czytelników. Dzięki katalogowi zbiorów dostępnemu on-line nie trzeba wychodzić z domu, by zorientować się, czy dostępna jest poszukiwana książka, a następnie ją zarezerwować. Co roku dokupuje się setki nowości, wsłuchując się w sugestie i propozycje młodych i starszych czytelników. Ciągle się rozwija i urozmaica ofertę kulturalną. Chce być postrzegana jako instytucja otwarta nie tylko na ludzi, ale także na ich oczekiwania. Chce, by korzystający z oferty Biblioteki mieli wpływ na jej kształtowanie, a także by biblioteka tętniła życiem, sale w czasie imprez bibliotecznych były pełne, ale – przede wszystkim – by wychodzący z Biblioteki byli zadowoleni z tego, co przeżyli, czego doświadczyli.

 

 

 

 

 

        

 

   

Wyszukiwarka  

   
Data: 20 Czerwiec 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
   

   

Linki  

   
© 2017 Biblioteka Publiczna Gminy Łopiennik Górny