Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

Facebook  

   

SBP  

   

DKK  

   

Informacje o MAK+  

   

Aktualności i ogłoszenia

Andrzejki w DKK 2018

Szczegóły

ANDRZEJKOWY DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

Podczas andrzejkowego spotkania DKK  na warsztat zaprosiłyśmy autorkę Katarzynę Berenikę Miszczuk i jej książki z serii „Kwiat paproci”.

Na początek „Szeptucha’’.

 

Słowiańskie bóstwa, pradawne obrzędy, romans i ogromna dawka humoru! XXI wiek. Polska wciąż jest królestwem rządzonym przez Piastów. Mieszko I jednak nie przyjął chrztu. Gosia po ukończeniu medycyny jedzie na wieś na obowiązkową roczną praktykę u szeptuchy, wiejskiej znachorki, która jest podstawowym ogniwem polskiej służby zdrowia. Jako że Gosia jest kobietą na wskroś nowoczesną,  nie cierpi przyrody, panicznie boi się kleszczy i wierzy tylko w antybiotyki. Na dodatek jest samotna."

W dalszych częściach „Noc Kupały”, „Żercy”, oraz „Przesilenia”, nasza bohaterka dalej zmaga się z bóstwami, rusałkami, miłością do Mieszka, nowym Żercą… nie, więcej nie zdradzimy!

Lektura przeniosła nas w czas magii i czarów, idealnie jak na Andrzejkowe spotkanie.

Nie mogliśmy więc odmówić sobie kilku wróżb, które nas ogromnie rozbawiły.

Powitaliśmy również nowych  klubowiczów  p. Alinę i p. Edwarda.

Dla uczestników miałyśmy miłą niespodziankę w postaci torby na książki z logo Dyskusyjnego Klubu Książki.

Spotkanie upłynęło w serdecznej i wesołej atmosferze. Bardzo dziękujemy.

Andrzejki w DKK 2018Andrzejki w DKK 2018Andrzejki w DKK 2018Andrzejki w DKK 2018Andrzejki w DKK 2018Andrzejki w DKK 2018Andrzejki w DKK 2018Andrzejki w DKK 2018Andrzejki w DKK 2018Andrzejki w DKK 2018Andrzejki w DKK 2018

   

Wyszukiwarka  

   
Data: 19 Lipiec 2019    |    Imieniny: Alfred, Wincenty, Włodzisław
   

   

Linki  

   
© 2017 Biblioteka Publiczna Gminy Łopiennik Górny